Prodej krásného stavebního pozemku o výměře 952 m2 ve staré zástavbě - Malá Hraštice

Evidenční číslo: 0112
Adresa: Malá Hraštice, Příbram
Cena: 3 890 000Kč
3 890 000Kč

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Pokud hledáte bydlení s dobrou dostupností do Prahy za rozumné peníze, tak již hledat nemusíte!

Nabízíme k prodeji krásný pozemek o výměře 952 m2 nacházející se na kraji obce ve staré zástavbě. Pozemek byl doposud využíván jako zahrada sousedního domu. V současné době je zažádáno o koordinované stanovisko. Pozemek bude připojen na elektrickou energii. Voda je řešena vlastním vrtem a kanalizace domácí čističkou odpadních vod. Do budoucna je možno připojení jak na obecní vodovod tak i kanalizaci, ale bohužel byla letos zbudovaná nová komunikace
a správce v době záruky neumožní poškození povrchového koberce.

Obec Malá Hraštice se nachází 6 km severovýchodně od města Dobříše a 2 km severně od města Nový Knín. Je katastrálně rozdělena na dvě části, Malou
a Velkou Hraštici, které spravuje jeden obecní úřad. Trvale zde žije 1010 obyvatel, a vzhledem ke klidnému prostředí vhodnému k rekreaci je zde také téměř 400 rekreačních chat. K základní vybavenosti obce patří především základní a mateřská škola, sokolovna s fotbalovým hřištěm, obchod, 3 restaurace, penzion a dětské hřiště. Občané obce se mohou zapojit dle svých zájmů v různých dobrovolných spolcích, např. hasiči, myslivci, sportovci a sdružení žen. Milovníci přírody a turistiky zde najdou i krásná místa pro procházky po okolí. Obcí prochází i zelená turistická stezka.  

První zmínka o vsi pochází již z roku 1454. Nejstarší dominantou obce je kostelík sv. Zikmunda stojící na návsi ve Velké Hraštici, o kterém se dovídáme již v roce 1360 za vlády Karla IV. Jedná se o státem uznávanou architektonickou památku. Dominantou návsi v Malé Hraštici je kaplička.

V její blízkosti se nachází cukrárna s pekárnou a restaurace. Cukrárna se stala vyhlášenou v širokém okolí a jezdí sem lidé nejen z okolních vesnic, ale i z Prahy.
Ne nadarmo získala v roce 2004 ocenění pro nejlepší cukrárnu.

Pro více informací o pozemku nás neváhejte kontaktovat.

Zkušený realitní makléř Tomáš Černohorský je připraven se vám věnovat během osobní prohlídky, zodpovědět vaše dotazy, zprostředkovat financování a zajistit bezchybný servis.

Základní info

Umístění: Centrum obce
Adresa: Malá Hraštice, Příbram
Cena obsahuje s provizí RK

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná

Další údaje

Odpad, kanalizace:

ČOV pro celý objekt

Elektro:

400V, 230V

Máte otázku?

Ing. Tomáš Černohorský

+420 773433333

Kde inzerujeme?